csenderu

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

K adventu neodmyslitelně patří vůně cukroví, vánoční výzdoba a tóny známých koled. Děti se nemohou dočkat dárků, o které si píší Ježíškovi, dospělí se pouštějí do slavnostní výzdoby svých příbytků, do které se mnohdy zapojují i děti. Nejinak tomu bylo i na naší škole. Na konci listopadu, kdy už na dveře klepala první adventní neděle, se linula po škole vůně upečených vánočních perníčků a „Malá i Velká Božena“ se za pomoci žáků, paní učitelek a vychovatelek oblékaly do svátečně laděného roucha.

2.12. se žáci z kroužků Sborečku, „dramaťáku“ a velkého sboru konečně dočkali svého prvního vystoupení na Adventu v muzeu. Připravili si bohatý vánoční program, za který sklidili velký potlesk.

Diváci měli zároveň možnost prohlédnout si vystavené výrobky dětí, které navštěvují keramické kroužky školní družiny.

3.12. na vánočních trzích, tentokrát na náměstí, si diváci zazpívali společně s malým a velkým sborem vánoční koledy, „dramaťáci“ svou pohádkou pobavili i to nejmenší publikum. Děti si opět vysloužily od diváků velký potlesk a slova chvály.

Od 4.12. - 8.12. proběhl ve školní družině „Čertovský týden“, který zahájil svou návštěvou Mikuláš. Na děti v tělocvičně školy čekal vždy čertovský program plný zábavy a her.

5.12. se rozezněly v josefovském kostele vánoční písničky a koledy v podání zpěváčků z malého Sborečku a velkého Skřivánku.

13.12. se jako každoročně vydali žáci do hospice v Žirči. Svým vánočním programem potěšili nejenom pacienty a ošetřující personál, ale také malé diváky ze školky a školy. Na závěr svého vystoupení předaly děti všem drobné dárky z keramiky.

15.12. navštívily „Malou Boženku“ mateřské školy, pro které si děti ze všech kroužků školní družiny připravily bohatý program. A tak se zpívalo, tančilo, hrálo na hudební nástroje a samozřejmě nechyběla ani pohádka. Na konec vánočního programu dostali malí diváci přáníčka se sladkým překvapením.

21.12. proběhl na „Velké Boženě“ vánoční turnaj žáků 6. - 9. tříd. Vítězové obdrželi drobné vánoční odměny.

V posledním týdnu před vánočními prázdninami nastal na obou školách ten pravý čas setkávání a radostného očekávání Ježíška u vánočních stromků. A Ježíšek jako vždy přišel a přinesl velkou náruč dárků.

Závěr adventu patřil jako každoročně setkání na školních schodech, kde si společně malí i velcí zazpívali vánoční koledy. Pak se ozval školní zvonec a všichni se rozešli vstříc nejkrásnějším svátkům v roce…

Děkujeme dětem za vzornou reprezentaci školy a přejeme všem hodně zdraví a úspěchů v novém roce 2018.

Za ZŠ B. Němcové

H. Holečková

 

iskolaiskola

aktuality