csenderu

Pololetní prázdniny
2019-01-07 15:28:51

ve čtvrtek 31.1. budeme žákům předávat pololetní vysvědčení a v pátek 1.2. nás čeká volno v podobě pololetních prázdnin.

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

Andersenova noc

Stejně jako v minulých letech se i letos na naší škole konala Andersenova noc.

Děti z 1. 2. a 3. tříd se sešly ve škole netradičně v pátek 23. 3. se spacáky, batůžky a oblíbenými plyšáky.

Bohatý program započal vpodvečer srazem na „Malé Božence“. Poté jsme se po skupinách přemístili do prostor jaroměřské knihovny, kde pro nás kolektiv usměvavých knihovnic připravil poutavý program. Rozdělili jsme se do družstev  a pustili se do plnění zajímavých úkolů na jednotlivých stanovištích. Děti si  vyslechly pohádku O pejskovi a kočičce, skládaly puzzle, věšely prádlo jako pejsek s kočičkou, vařily dort, skládaly z papíru své vlastní pejsky a kočičky a všemožně cvičily svou pozornost a obratnost  Ač neradi, museli jsme se rozloučit s paní ředitelkou a pracovnicemi knihovny, které se nám velmi ochotně věnovaly a program moc pěkně připravily.

Protože bříška už byla hladová, honem jsme je naplnili ve školní jídelně a vydali se za dalším dobrodružstvím v parku.

Plni nevšedních zážitků jsme se vrátili do svých tříd. Volné prostory mezi lavicemi rychle zaplnily spacáky, protože každý si chtěl zabrat to nejlepší místo na spaní. Odvážným nocležníkům, kteří přišli strávit noc do školní budovy, starostlivé maminky a babičky napekly dobroty, aby večer ani ráno netrpěly zcela nepohádkovým hladem.

Naši „andersenovci“ se rychle nasytili, protože věděli, že je čeká noc plná her a zábavy. S programem, který pro ně připravily třídní učitelky a paní vychovatelky se naší nocležníci vůbec nenudili a ani ti nejmenší neměli čas být smutní z toho, že vedle sebe nemají maminku nebo tatínka. Ještě než jsme usnuli při poslechu večerních pohádek, absolvovaly starší děti noční soutěž s vyhledáváním ukrytých obrázků a prokázaly svoji odvahu při nočním putování setmělou budovou školy. Ani poté se nám ještě moc spát nechtělo, a tak jsme si tiše povídali, až ponenáhlu nebylo slyšet ani špitnutí a děti se ponořily do svých snů.

Kolem šesté hodiny ráno se účastníci probouzeli a třídy znovu ožily. Po ranní hygieně jsme si nachystali snídani. Děti si sdělovaly zážitky z noci, kterou celou strávily ve škole, ve společnosti knížek a kamarádů. Moc se těšíme na další společná dobrodružství.

M. Tomšů

iskolaiskola

aktuality