csenderu

Jarní prázdniny a sběr papíru
2019-02-07 11:15:11

Upozorňujeme, že 4.-8.3.2019 budou jarní prázdniny a hned po prázdninách od pondělí 11.3.-14.3. do čtvrtka je sběr papíru.

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

EXPEDICE ITÁLIE 2018

Tento nápis se objevil spolu s vypracovanými projektovými úkoly o Itálii na nástěnce v ZŠ BN Jaroměř – „Malé Božence“ začátkem dubna. Tím začala „ostrá“ příprava na pobyt v italském městečku Caorle, kde měli žáci v rámci školy v přírodě strávit osm dní u moře.

Vypracovávaly se plány, připravovaly cestovní deníčky, mapy, diplomy, chystaly soutěže, hry, potřebné vybavení, učila se italská slovíčka a věty. Vše vyvrcholilo 16. 5., kdy ve večerních hodinách odjeli žáci z 3.A a 3.B na svoji vytouženou školu v přírodě.

Čtyřicet čtyři dětí strávilo nezapomenutelné chvíle na plážích u Jaderského moře. Počasí nám přálo, voda byla docela teplá, ubytování i stravování výborné. Během pobytu žáci dobře poznali historickou část městečka, obdivovali sochy na nábřeží, navštívili rybářské obchody, stavěli z písku, chytali kraby, sbírali mušličky na památku, pozorovali medúzy, rybky, labutě, lodě, účastnili se řady her, soutěží, závodů, byli na výletě lodí v Benátkách a především ochutnávali italskou zmrzlinu, o kterou si sami říkali italsky.

Pro všechny účastníky celý pobyt proběhl až nečekaně rychle. Domů jsme se vraceli sice trochu unaveni, ale pěkně opálení a plni nových zážitků, dojmů a vzpomínek na chvíle strávené u moře.

Chtěla bych touto cestou poděkovat rodičům našich žáků, kteří nás podpořili a na cestu vybavili spoustou sladkostí. Odměnou jim za to jistě bude sledovat  na fotografiích rozzářené a spokojené tvářičky zúčastněných dětí. Díky také patří všem, kdo se podíleli na zajištění a organizaci naší „expedice“.

 Martina Tomšů a  Kateřina Hamáčková

iskolaiskola

aktuality