csenderu

Krásné a pohodové prázdniny
2018-07-03 20:16:01

Sejdeme se opět v pondělí 3.září  ;)

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

foto cykloVe dnech 30.5. až 2.6. 2017 se opět konal pro žáky 8.tříd ZŠ Boženy Němcové v Jaroměři sportovně cyklistický kurz, a to již na osvědčeném místě – v kempu Stříbrný rybník u Hradce Králové a jeho okolí.

I letos měli žáci možnost poznat tamní krásy hradeckých lesů a místní cyklostezky.

Po necelých 30 „cyklokilometrech“ zvládnutých cestou do kempu jsme se ubytovali v chatkách, pak následovala ještě projíždka do nedalekých Krňovic. Později odpoledne nám počasí neumožnilo se zabavit dalším sportováním a tak jsme čas využili k seznámení se se základními informacemi o cykloturistice.

Během dalších dnů jsme se na kolech podívali do Holic a na rozhlednu Milíř ve Vysoké nad Labem.

Během kurzu měly žáci možnost individuálně si zasoutěžit a to v závodu složeného z jízdy na kole a běhu, v tzv. duatlonu. Všichni žáci se do netradičního a pro mnohé i náročného závodu pustili s chutí a velkým nasazením, za což všichni sklidili velkou pochvalu. Nejúspěšnější závodnicí byla Verča Kyšková a nejúspěšnějším závodníkem Honza Žák.

Poslední den nás čekalo vyklizení chatek a závěrečných cca 30km zpět do Jaroměře.

Za 4 dny žáci najeli cca 160km, za což je ještě jednou, touto formou, musím pochválit, naučili se základům cykloturistiky, nabyli nových zážitků a zkušeností. Pochvalu si děti zaslouží i za klidnou a přátelskou atmosféru, která vládla po celou dobu kurzu.

Michaela Staffová

iskolaiskola

aktuality