csenderu

Jarní prázdniny a sběr papíru
2019-02-07 11:15:11

Upozorňujeme, že 4.-8.3.2019 budou jarní prázdniny a hned po prázdninách od pondělí 11.3.-14.3. do čtvrtka je sběr papíru.

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

img 20180618 072458Žáci šestého ročníku se v hodinách zeměpisu seznamují s přírodními podmínkami a životem na černém kontinentu. Letošní jaro bylo jako stvořené pro vytvoření iluze, že jsme se ocitli v zemi tak vzdálené.

Okny proniká do třídy horký vzduch, sluch vnímá hudbu nepodobnou té, která běžně provází náš všední den, a před očima se na interaktivní tabuli střídají obrazy odpadky zavalených tržišť, lidských tváří změněných malbou v exotické masky, přírody prahnoucí po vodě, obydlí bez vymožeností evropské civilizace, africké školy, kde děti různého věku sedí na zemi a do rytmu skandují čísla předříkávaná učitelem... Děti na okamžik nahlédnou do světa, který je pro ně nepochopitelný, a snad pocítí vděčnost, že sedí v té "strašné" škole.

A pak přijde výtvarná výchova a ony s lehkostí – kterou prožíváme jen ve šťastném dětství – zapomenou na stísněný pocit ze setkání s bídou a nemocí a malují „svou“ Afriku a její obyvatele…

iskolaiskola

aktuality